Technická a obsahová specifikace webu

Ze softwarového hlediska běží webový portál Segedinsky-gulas.cz na české lokalizaci redakčního systému WordPress, respektive na základní bezplatné verzi šablony Iconic One od společnosti Themonic. Ta je dále rozšířena o několik pluginů pozitivně podporujících celou řadu uživatelských a administrátorských funkcí, jako je rychlost načítání webu, propojení se sociálními sítěmi nebo zobrazování relevantního obsahu v rámci stránek. Pro zajímavost jmenujme alespoň některé – Yoast SEO, Shareaholic či WP Super Cache.

Web je umístěn na webovém hostingu od firmy Savana, a to konkrétně na jeho multihostingové verzi. Doména byla zakoupena přes českou společnost Wedos. Při pořizování domény byl v průběhu nákupu uplatněn wedos kupon, který dle aktuálních obchodních podmínek v dané chvíli snižuje o stanovené procento původní cenu (lze použít i pro nákup hostingových služeb u této firmy).

Obsahově jsou webové stránky, jak to již ostatně ze samotného doménového názvu vyplývá, zaměřeny na segedínský guláš, respektive na recepty na jeho přípravu. Najdete zde jak tradiční, tak vyloženě netradiční úpravy, které v nejednom případě obsahují zcela jiné základní suroviny, než na jaké jsme běžně zvyklí. Smyslem je prezentovat návštěvníkům různé varianty tohoto pokrmu a nabídnout jim tak možnost udělat si ho podle jim nejbližšího způsobu úpravy, aniž by jim byla dogmaticky vnucována nějaká jedna jediná správná varianta, nad kterou není.

Technická a obsahová specifikace webu