Gulášové festivaly

Gulášfest Valašské Meziříčí

Gulášfest Valašské MeziříčíTradiční Gulášfest je ve Valašském Meziříčí pořádán již od roku 2003 a za tu dobu si získal nemalou oblibu nejen mezi místními, ale také mezi řadou lidí ze širokého okolí. Kromě víceméně tradičních a do jisté míry očekávaných receptů můžete ve „Valmezu“ ochutnat i takové speciality, jako je guláš z klokana, ryb, pštrosa, muflona nebo bažanta. Mimo jedinečného gastronomického zážitku ocení návštěvníci jistě také bohatý doprovodný program festivalu, v rámci něhož vystupují i přední kapely z České republiky a Slovenska. Festival se zpravidla koná v půli července.

Oficiální stránky Gulášfestu ve Valašském Meziříčí >>>

Vsetínský Gulášfest

Vsetínský GulášfestHistorie této akce se začala psát v roce 2010, kdy byl vyhlášen také první „Gulášový král“, kterým se stal amatér Přemysl Kříž. Tento festival má ve srovnání se svým valašským rivalem z Valašského Meziříčí lokálnější charakter, což se projevuje jak v návštěvnosti, tak v počtu prodaných porcí, výběru nabízených gulášů a zajímavostí doprovodného programu, ale i tak se bezpochyby jedná o akci hodnou navštívení. Vsetínský gulášfest se koná většinou v druhé polovině srpna.

Oficiální stránky Vsetínského Gulášfestu >>>

Lužánecký Guláš Fest (Brno)

Lužánecký Guláš Fest Tento festival si odbyl svou premiéru teprve v roce 2015 a je tedy otázkou jaká budoucnost ho čeká. Cílem zakladatelů festivalu však je, jak sami říkají, udělat z něj tradici. Ohlasy z prvního ročníku jsou ostatně veskrze pozitivní, a to navzdory tomu, že se akce uskutečnila koncem března za ne zcela ideálních povětrnostních podmínek.

Oficiální stránky Lužáneckého Guláš Festu >>>

Další gulášové festivaly

Mnoho gulášových festivalů lze navštívit v celé řadě dalších českých a moravských měst. Namátkou zmiňme ten v Holešově, Přerově, Slušovicích, Milovicích a Mikulově. V současné době však tyto akce nemají oficiální webové stránky, neboť jsou pořádány různými subjekty, které o akci informují v rámci novinek/aktualit na svých mateřských webech a my proto nejsme schopni poskytnout vždy aktuální odkaz. V těchto případech je proto nutné využít služeb vyhledávače a detailní informace o konkrétních ročnících těchto gulášových festivalů najít svépomocí.

Gulášové festivaly


Dlouhodobě a velmi rádi spolupracujeme s portálem KrásnéSny.cz, který je zaměřen na zdravý a kvalitní spánek.